klima

daikin
,
 
Hakkımızda
Biz Kimiz?
Teknolojimiz
Daikin Hakkında
Referanslar
İrtibat

Daikin Split Klimalar
Split klimalar dış ve iç üniteden meydana gelir. Odanızın neresinde olursanız olun, geniş hava dağılım sistemi sizi verimli bir şekilde döşemeden yukarıya doğru ısıtır. Yuvarlak dış hatları, hafifliği, kompakt ünite özellikleriyle odanın içiyle de uyumludur. Geliştirilmiş fan ve motor sayesinde gürültü klasik modellere göre daha da azaltılmıştır. Enerji tasarrufu sağlar.

Daikin Sky Air Sistem
Akıl dolu düşünceler ve zerafet dolu odalarda yüksek kaliteli klimatizasyona ihtiyaç duyulur. Daikin SKY AIR cihazları, düşük çalışma gürültüsü, çekici bir dizayn ve konforlu bir kontrol sistemi ile kaliteli klimatizasyon sağlar. Birçok mağazanın, ofisin ve evin tercihi de Daikin SKY AIR cihazları olmaktadır. Sadece bir tek iç ünite kullanıldığı zaman, geniş veya düzensiz şekilli ofis veya dükkanların çeşitli bölgelerindeki sıcaklıklar sık sık dengesiz olur. Eş zamanlı kontrol kapasiteli SKY AIR, bu tür çevre koşulları için dizayn edilmiştir. Üniteler, odanın şekline, insan sağlığına, güneş ışığına ve diğer koşullara en iyi cevap verecek şekilde yerleştirilebilir. Bundan dolayı konfor bütün odaya dağıtılabilir.

Daikin VRV Sistemleri (Merkezi Klima Sistemi)
Son yıllarda enerji tasarrufunun sağlanması ve sistem veriminin artırılması göz önünde tutularak, klima sistemlerindeki fonksiyonel gelişmelere olan talep, gün geçtikçe artmaktadır. Binaların klima sistemlerine sahip olmalarının ötesinde, genel eğilim, merkezi sistemlerden bireysel kontrol sağlayan sistemlere doğru gelişmektedir. Aynı bina içerisindeki kapalı ortamlarda, binalara uygulanabilmesi ile birlikte önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlanacağı açıktır. Bugün akıllı binaların talepleri merkezi sisteme nazaran daha bağımsız ve hassas kontrol sağlayabilen sistemlere ihtiyaç doğurmaktadır.

İşte VRV sistem, yani Variable Refrigerant Volume (Değişken Soğutucu Debili Sistem), günümüz akıllı binalarının ihtiyacını tam olarak karşılayabilmek amacıyla geliştirilen bir sistemdir. Modüler yapısıyla çok katlı bir binadan, bir tek villaya kadar her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı vermektedir. Inverter teknolojisi ve değişken gaz debisi ile enerji tasarrufunu sağlamaktadır.

Sadece soğutma, Heat-Pump ve Heat-Recovery olmak üzere 3 seri VRV Sistemi bulunmaktadır. Heat-Pump VRV Sistemi ısıtma-soğutma işlemlerini ayrı ayrı gerçekleştirebilir. Diğer yandan günümüzdeki binalarda kullanma şekilleri ve amaçlarından ya da bina yapılarından dolayı, gün içerisindeki ısıl yükler değişkenlik gösterebilmektedir. Yani aynı bina içerisinde aynı anda bir tarafta ısıtma yaparken, diğer bir kısımda soğutma ihtiyacı olabilir. İşte bu tür ihtiyaçlar için ise, aynı anda farklı mekanlarda hem ısıtma, hem soğutma yapabilen Heat-Recovery Serisi VRV Sistemi kullanılabilir.

İç ortam hava kalitesi kavramı gün geçtikçe daha da önem kazanmaktadır. İklimlendirmenin sadece ısıtma ve soğutma değil, aynı zamanda havalandırma operasyonunu da içermesi gerekmektedir. VRV Sistem ile tam uyumlu ve havalandırmaya yönelik HRV (Heat Reclaim Ventilation) Sistemi ile ortamların iklimlendirmesi tam olarak çözülebilmektedir. Isı Geri Kazanımlı Havalandırma anlamına gelen HRV Sistemi ile dış ortamdan alınan hava, iç ortamdan çekilen hava ile ısı transferine sokularak, içeriye belli bir seviyeye kadar ısıtılmış veya soğutulmuş olarak verilir. Böylece enerji tasarrufu sağlayarak istenen tam konforlu ve sağlıklı iç ortamlara ulaşmak mümkün olmaktadır.


Daikin VRV Sistemin Avantajları
EKONOMİKTİR: Konvansiyonel klima sistemlerine göre % 30 - 50 enerji tasarrufu sağladığı reel ölçümlerle belirlenmiş VRV Sistem Cihazları, uygulandığı binada aynı anda farklı bölümlerde hem soğutma hem de ısıtma yapabilmektedir. Bu uygulamada, enerji tasarrufunun yanı sıra, inşaat, kablolama, enerji besleme maliyetlerinden ve yerden tasarruf sağlanmış, işletme giderlerinde ise önemli kazançlar elde edilmiştir.
MAKSİMUM KONFOR SAĞLAR: Taze hava bağlanabilme özelliği sayesinde yılın 12 ayı boyunca hem ısıtma hem de soğutma sezonunda havalandırma sağlar. Şartlandırılmış havanın ortama kanallar ile tavan kotundan homojen dağıtımı, rahatsız edici hava akımları (cereyan etkisi) oluşturmadan konforlu ve sessiz bir klimatizasyon sağlar.
YÜKSEK KALİTELİ VE UZUN ÖMÜRLÜDÜR: Cihazı oluşturan tüm parçaların üretim, montaj ve test aşamalarında yüksek bir özen ve ciddiyet gösterilir. Dış ünitelerin 500 saat tuz püskürtme deneyi ile paslanmaya karşı dayanımlarının onaylanması, tüm evaparatörlerin kaçaklara karşı yüksek basınçta test edilmeleri, cihazların yüksek kalitesini ve dolayısıyla uzun ömürlü olduklarını göstermektedir. Dış üniteler -10°C'de çalışabilme özelliğinin yanısıra dış hava alış bölümüne konacak bir ön ısıtıcı ile -20°C'de de çalışabilir.
AZ ZAMANDA KOLAY MONTAJ: Küçük çaplı boruları ve REFNET borulama sistemi parçalarının yardımıyla VRV borulaması çok kolay ve çabuk olmaktadır. VRV sisteminin borulaması kat kat daha yapılabilir; böylece binanın kısımları çok çabuk kullanıma açılabilir.

Daikin HRV Sistemleri
Daikin'ın HRV cihazları (Isı Geri Kazanımlı Havalandırma) ile, taze hava ve egzos havası arasında ısı transferi gerçekleştirilerek havalandırma sırasında kaybedilen ısı enerjisi geri kazanılır ve havalandırmadan kaynaklanan oda sıcaklığı değişiklikleri düzenlenir. Böylece sürekli olarak rahat ve temiz bir ortam sağlanmış olur. Konvensiyonel havalandırma sistemlerinde taze havadan gelen ilave klima yükleri bulunmaktadır. HRV cihazlarında ise klima sistemi üzerine eklenen yük azaltılarak enerji tasarrufu sağlanır. Bunlara ilave olarak, Daikin'ın HRV sistemine, SKY AIR serisi split cihazlara ve diğer klima sistemlerine bağlanan HRV otomatik olarak havalandırma moduna geçer, enerji tasarrufu etkilerini artırır. HRV'nin çalışması, basit bir konfigürasyonla klima ve havalandırmayı tamamıyla kontrol imkanı sağlayan uzaktan kumanda üzerinden merkezi hale getirilmiştir. Bu sistemin yüksek hacimli veri işleme kapasitesiyle yeni model HRV ve VRV cihazları kombine kontrol sistemine geçiş hızı geleneksel havalandırma sistemlerine göre 40 kez daha büyüktür.

Ürünler | Daikin Klima | Hizmetler | Hakkımızda | Sıkça Sorulan Sorular |Klima Tipleri Hakkında | İrtibat

Copyright © 2001 - 2009 Özşah Elektrik Taahhüt Soğutma Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
Tel: 0212 210 92 16 - 210 92 17 Fax: 0212 210 92 14